Donuts

12. march 2011 at 8:55 | Minako |  Recipes

Takže ich budem piecť niekedy až o 2 týždne lebo ma priateľ narodeniny :) A chcem ich spraviť takto farebne krásne :) A toto je recpt na 50-60 koblížkov :) Aspon mne tolko vyšlo pri strednej veľkosť :D

Koblížky

* 250 ml vlažného mléka
* 35 g droždí
* 80 g cukru moučka
* 3 vaječné žloutky
* 60 g tuku
* 400 g hrubé mouky
* 100 g hladké mouky
* špetka soli
* trocha horké vody
* 950 ml rostlinného oleje (na fritování)
Jak na koblížky

1. Opatrně smíchejte droždí s horkou vodou a nechte ho asi pět minut odstát, než napění.
2. Ve velké míse spolu smíchejte pěnu z droždí, mléko, cukr, sůl, vajíčka, tuk a dva hrníčky mouky. Celou směs například dřevěnou vařečkou pomalu míchejte a postupně přisypávejte další mouku tak dlouho, než se těsto přestane lepit na mísu. Poté těsto dalších pět minut hněte - aby bylo hladké a pružné. Pak dejte těsto do vymazané mísy, tu překryjte a umístěte na teplé místo, aby mohlo těsto nakynout. Těsto by mělo dvakrát zvětšit svůj objem - to že je již ideálně nakynuté zjistíte, pokud do něj píchnete prstem a vpich v těstě zůstane.
3. Poté těsto přesuňte na pomoučený vál a vyválejte ho, do asi 1,5 cm tlustého hada, ze kterého následně utvořte koblížek (nemějte obavy, kobliha se asi 2× zvětší). V rendlíku rozpusťte tuk spolu s moučkovým cukrem, vanilkovou esencí a lžící horké vody (případně dle potřeby).
4. Následně zahřejte fritovací hrnec s olejem na 175 °C a koblížky do něj vložte. Z obou stran je dozlatově ofritujte - hotové by měly být tehdy, až vyplavou na povrch. Následně je vyndejte z oleje a namočte je v stále horké polevě.
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 nina16 nina16 | Web | 14. march 2011 at 18:42 | React

juuj, tie sú krásne :P keby som nediétovala tak by som ich jedla zaradom :D ešteže sú tie v obchodoch dosť drahé... :)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama